Tato stránka obsahuje pouze základní informace, jedná se o prozatímní řešení než spustíme kompletní verzi webu spolku.

CÍLE SPOLKU

O co nám ve spolku jde?

$

Propojení ADHD komunity

Akrasia je především o lidech. Jedním z našich hlavních cílů je vytvoření prostoru pro navazování nových vztahů dospělých s ADHD, včetně jejich blízkých, odborníků a dalších zájemců o problematiku.

Těšit se tak můžete na společné eventy plné informací, prostoru pro sdílení, vzájemné inspirace a podpory.

$

Pomoc s navigací systémem

Systém zdravotní a sociální péče může být matoucí. Není vždy jasné, na koho se obrátit. Jaká pravidla platí či jaké jsou vůbec možnosti pomoci dospělým s ADHD.

Dospělí s ADHD a jejich blízcí se tak mohou ocitnout v situacích, kdy neví, jak postupovat – třeba při cestování s medikací přes hranice.

Naším cílem je sloužit jako informační rozcestník. Vyjasňovat aktuální pravidla. A případně navrhovat změny k zlepšení.

$

Rozšíření péče

Kromě běžné činnosti spolku chceme přinést konkrétní změny.

Takovou změnou může být např. tlak na změny v systému úhrad medikace, snahu o rozšíření schválení léků pro indikaci v dospělosti či podporu registrace nových léků používaných v zahraničí.

V oblasti diagnostiky ADHD se chceme pokusit o sjednocení a zlepšení její kvality.

$

Šíření osvěty

Momentálně je v češtině jen málo informačních zdrojů, které by byly kvalitní, zdarma, přístupné on-line. A především napsány srozumitelným jazykem pro všechny.

Proto bychom rádi tento web časem proměnili v takovou „českou wikipedii ADHD“. Chceme vám tak nabídnout dostupné ověřené informace k často probíraným ADHD aspektům a příbuzným tématům.

$

Pacientská organizace

Možná jste se již setkali s pojmem „pacientská organizace“. A přesně tou se v v roce 2023 chceme stát. O tento status je možné požádat po roce činnosti spoku a naplnění zákonných podmínek.

Se statusem pacientské organizace se nám otevírají širší možnosti, jak reprezentovat a hájit zájmy pacientů s ADHD v systému zdravotní péče. Jako zástupci pacientů tak získáme významnější roli v konstruktivním dialogu s autoritami. Silnější hlas v rozhodovacím procesu vlád, orgánů zdravotní péče a zdravotních pojišťoven. 

$

A je toho mnohem víc!

Lidé s ADHD oplývají celou řadou nápadů. Chystá se toho tak spoustu – od konferencí, po neformální setkání, až po podpůrné skupiny. Vše však záleží na iniciativě lidí, kteří jsou ochotni věnovat budování spolku čas.

Chtěli byste se stát členy spolku? Láká vás možnost Akrasii tvořit společně s námi? Máte nějaký nápad, s kterým byste se s námi chtěli podělit? Dejte nám vědět nebo se rovnou přihlašte.